Integrovaný rvg ZEN X

Digitální rentgenový senzor

ZEN-X Digitální rentgenový senzor. Umožňuje získání rentgenových snímků s velice nízkou expozicí. Díky lékařskému softwaru je možné vaše snímky snadno archivovat, sdílet a zvětšovat.
Pracuje se všemi běžnými rentgenovými generátory. Díky ZEN-X zlepšíte vaši diagnostiku, bez chemikálií a zbytečného čekání. ZEN-X nepotřebuje žádný zdroj energie. Díky nízké spotřebě energie je k napájení využit USB port.

Dvě velikosti senzoru

ZEN-X senzory mají výjimečný ergonomický tvar, který garantuje maximální pohodlí pacienta. Hladký okraj senzoru se skosenými hrany rohů zjednodušují umístění senzoru v ústní dutině.
K dispozici jsou dvě velikosti senzoru. Tak si můžete vybrat ten, který se lépe hodí vašim potřebám. Senzor je připojen do interface boxu prostřednictvím rychlo- uvolňovacího konektoru pro rychlou výměnu.

Třívrstvá senzorová technologie

Senzor je zhotoven ze tří senzorových vrstev zapouzdřených v ochranném obalu. Každá z vrstev přispívá ke kvalitnímu získání snímku.

  • Vrstva Csl. Cesium jodidový scintilátor je první z vrstev, která zachycuje rentgenový paprsek a převádí jej na viditelného světlo.
  • Vrstva FOP. Vrstva z optického vlákna chrání senzor před přímým rentgenovým průnikem, čímž umožňuje dlouhodobé používání bez zhoršení obrazové kvality. Usměrňuje tok světelného paprsku, což zajišťuje ostrost snímku.

Vrstva CMOS. Tato vrstva je snímací vrstvou. Přemění světlo do digitálního zobrazení. Je to poslední generace digitálních receptorů s buňkami o 20µm a 14bit kódováním, umožňující zobrazení 16384 odstínů šedi.

Technické parametry

Název produktu ZEN-XMyRay intraorální senzor Běžná velikost-velikost 1 Velká oblast-velikost 2
Vnější rozměry (mm) 38.9 x 24.9 41.9 x 30.4
Tloušťka(mm) 5.3 5.7
Rozlišení 1500 x 1000 1700 x 1300
Velikost pixelu (μm) 20 20
Maximální prostorové rozlišení (lp/mm) 25 25
Barevná hloubka 14 bit / 16384 odstínů šedé
Technologie scintilátoru CsI (Cesium jodid) s micro-sloupovitou strukturou
Přímá ochrana expozice FOP (Deska optického vlákna)
Kompatibilita s X-ray generátory Všechny AC a DC technologie X-ray generátorů s kV hodnotami v rozsahu 50 - 70 kV a s ovládáním časů expozice
Požadavky PC
Operační systém Microsoft® Windows® XP - Service Pack 2 nebo novější, Microsoft® Windows® Vista, Apple® Mac OS X 10.5 Leopard
Nastavení monitoru 1024×768 nebo vyšší, 32 bit kvalita barev
Napájení 5 VDC, 500mA (USB) 


Podívejte se také na samostastný rvg zařízení ZEN - X


V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat!